छात्र कामयाब

Kendriya Vidyalaya, Itarana

Regional Sports Meet 2019

 

Total Participants – 42

Gold Medal – 14

Bronze Medal – 6

 

2. Students selected for National Sports Meet in Kabaddi Under -17 Boys.

1. Student Standby in Kabaddi Under -17 Boys

2. Students Standby in Taekwondo Under – 14, 17

 

S.NO.

EVENT & AGE
GROUP

NAME OF
PARTICIPANTS(IN ENGLISH)

CLASS

SCANED
PHOTO

CONTACT
NO.

Medal

 
 

1

Kabbadi - U-17 (Boys)

SOURABH MISHRA

X A / XI




8560998861

National Selected

 

2

Kabbadi - U-17 (Boys)

AMIT SINGH

X B

7300487047

National Selected

 

7

Kabbadi - U-17 (Boys)

ARYAN

X B

8112243626

Standby

 

 

1

Kabbadi - U-14 (Boys)

SHOKEEN KHAN

VIII B

 

8696114586

SILVER

2

Kabbadi - U-14 (Boys)

TARUN KUMAR

VIII B

9828291569

SILVER

3

Kabbadi - U-14 (Boys)

HIMANSHU SINGH

VIII B

8765120114

SILVER

4

Kabbadi - U-14 (Boys)

HEMANT KUMAR

VIII B

7014213984

SILVER

5

Kabbadi - U-14 (Boys)

KARAN SINGH

VIII B

8764672086

SILVER

6

Kabbadi - U-14 (Boys)

SHRIKANT SINGH TANWAR

VII B

9413258304

SILVER

7

Kabbadi - U-14 (Boys)

ANUJ SINGH

VIII B

9532418608

SILVER

8

Kabbadi - U-14 (Boys)

MANISH SINGH

VIII A

7742992481

SILVER

7

Kabbadi - U-14 (Boys)

TILAK RAJ KHAROLIYA

VII A

9829730399

SILVER

10

Kabbadi - U-14 (Boys)

ZAHIR KHAN

VIII A

6350468479

SILVER

11

Kabbadi - U-14 (Boys)

ANUSHK VERMA

VIII A

9479656338

SILVER

1

Taekowando U-14 (Boys)

KUNAL SHARMA

VIII A

 

9983978574

Silver

2

Taekowando U-14 (Boys)

ANUJ

VII B

8899318706

Bronze

Taekowando U-17 (Boys)

AYUSH SINGH

X B / XI

 

9424768390

Silver

Taekowando U-17 (Boys)

NAGENDER

IX A

8899318706

Bronze

Taekowando U-14 (Girls)

YASHIKA SHARMA

VII A

 

9983978574

Bronze

Athletics (U-19) - (Girls)
(100 mt., 200 mt.,
High Jump)

SAKSHI

XII A

 

Gold (100 Mt)
Gold (200 Mt)

Athletics (U-19) - (Girls)
(Long Jump)

JYOTI MISHRA

XII A

Long Jump (Silver)

Athletics (U-14) - (Boys)
(100 mt.,  Long Jump)

DESH RAJ

VII A

28/12/2007

 

8585929183

Long Jump (Bronze)

 

Athletics (U-17) - (Boys)
(400 mt. run, 400 mt. hurdel, Triple jump)

NEERAJ KUMAR CHOUDHARY

X A

10/02/2004

 

9829341586

400 Mtr (Bronze)
400 Mtr Hurdels (Gold)

 

Athletics (U-17) - (Boys)
(100 mt., 200 mt.,
Long Jump)

AFTAB KHAN

X A

21/04/2004

9413788590

100 Mtr (Bronze)

 

                             

 

   

 

CLASS: XII SCIENCE AND COMMERCE SESSION 2012
Sr.No NAME HINDI MATHS PHY CHEM BIO  IP. ACCOUNTS B. STUDIES
MARKS GRADES MARKS GRADES MARKS GRADES MARKS GRADES MARKS GRADES MARKS GRADES MARKS GRADES MARKS GRADES
1 AAKANKSHA RAWAT     95 A1 90 A1 95 A1 95 A1            
2 ASHISH SAINI                     93 A1        
3 BHAGAT SINGH                     96 A1        
4 CHITRALEKHA PURI                     90 A2        
5 GAJENDRA SINGH                     92 A1        
6 JITENDRA YADAV                     93 A1        
7 PRIYA KUMARI 91 A1                            
8 RENU      95 A1     95 A1     92 A1        
9 RITU BHATOTIA                     92 A1        
10 SHANKAR SHARMA                     93 A1        
11 SNEH YADAV     94 A1     92 A1 94 A2            
12 ANKUR HELAK                     92 A1        
13 CHANDAN KUMAR DIWAKAR                         90 A1    
14 PANKAJ KUMAR                             90 A2